Van der Zalm in Oegstgeest begon honderd jaar geleden als ambachtelijke slagerij en is inmiddels uitgegroeid tot een complete verswinkel. Wat begon met vakmanschap in vlees, is nu een totaalconcept voor eten en gemak. De winkel combineert traditioneel vakmanschap met moderne technologie en biedt alles van verse groenten en sauzen tot huisgemaakte maaltijden en maatwerkcatering. Een familiebedrijf dat met de tijd meegaat en kwaliteit centraal stelt.
De ontwikkeling van huisgemaakte maaltijden is al ruim 50 jaar een strategische pijler binnen Van der Zalm. Wat begon als een manier om restvlees te verwerken, is uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van het assortiment én een uitstekende margemaker. Opa Van der Zalm startte simpel met pannen op het vuur; vandaag de dag worden de gerechten in RATIONAL combisteamers bereid, zoals het SelfCookingCenter.
Alle gerechten worden op de hoofdlocatie bereid met de SelfCookingCenters. Deze apparaten zijn onmisbaar voor het team: ze zorgen voor precisie en herhaalbaarheid bij elk product. Of het nu gaat om grillen tot op de juiste kerntemperatuur of het sous vide garen van vlees—de apparatuur neemt menselijke fouten weg en biedt betrouwbare resultaten. “Mensen komen terug voor dezelfde smaak en kwaliteit. Daarom is consistentie voor ons essentieel,” aldus Coen van der Zalm.
Op de tweede productielocatie werkt Van der Zalm ook met de professionele apparatuur van RATIONAL: het SelfCookingCenter en de VarioCookingCenter. Deze slimme systemen bieden snelheid, flexibiliteit en maximale controle over het kookproces. Gerechten worden efficiënt bereid zonder concessies aan kwaliteit, met minder handelingen en energieverbruik. De apparaten maken het mogelijk om grotere volumes met dezelfde zorg en aandacht te bereiden—een cruciale factor bij de groei van hun catering- en maaltijdservices.